Do trychologa kierowanych jest coraz więcej osób. Kim jednak jest ten trycholog? Gdzie możemy liczyć na fachową pomoc? Podpowiadamy!

 

Trycholog – kim jest?

 

O trychologu mówi się coraz częściej, tylko kim on właściwie jest? Co skrywa się pod terminem trycholog? Najprościej mówiąc to lekarz specjalista, który zajmuje się diagnostyką oraz leczeniem schorzeń skóry głowy, oraz włosów. To do niego możemy zgłosić się, gdy zauważymy u siebie niepokojące symptomy, w tym np. wypadanie włosów, zaczerwienie skóry głowy, krostki, czy nadmierne swędzenie. Wskazaniami do wizyty u trychologa jest również łupież, jak i nadmierne przetłuszczanie się skóry głowy, gdyż może to świadczyć o łojotokowym zapaleniu skóry głowy. Jednak warto wspomnieć, że do trychologa można zgłosić się też profilaktycznie, w celu sprawdzenia stanu zdrowia skóry głowy oraz włosów. Trycholog może nam też pomóc w poprawie kondycji włosów bądź skóry głowy.

 

Gdzie szukać trychologa?

 

Trychologia to stosunkowo nowa dziedzina w Polsce, więc jeszcze wielu z nas nie wie, gdzie szukać specjalistów. Gdzie dokładnie zgłosić się, gdy chcemy zasięgnąć opinii kogoś doświadczonego? Gdzie przyjmuje lekarz od włosów Warszawa? Znajdziemy go w publicznych placówkach zdrowia? W szpitalu? A może w prywatnym gabinecie? Z pewnością wielu z nas będzie szukało trychologa wśród lekarzy specjalistów pracujących w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Jednak w tym przypadku znalezienie kogoś, do kogo będzie łatwo się dostać, graniczy z cudem. Dlatego lepiej darować sobie wizytę w publicznej służbie zdrowia i od razu przejść do przeglądu prywatnych placówek. Która z nich zapewni nam profesjonalne wsparcie? W określeniu tego z pewnością pomoże nam Internet. W końcu to właśnie tutaj najczęściej szukamy informacji, więc również, gdy będziemy szukać trychologa, warto zajrzeć do sieci. Co więcej, to właśnie tutaj wielu profesjonalistów prowadzi swoje strony internetowe, zapewniając od razu dostęp do całej oferty, czy cennika. Dzięki temu szybko ustalimy, czy wybrany przez nas trycholog specjalizuje się w przypadłości, z którą zamierzamy się do niego zgłosić.

 

Na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Aby mieć pewność, że dokonamy odpowiedniego wyboru, nie należy się śpieszyć. Przede wszystkim nastawmy się na szukanie tylko tych trychologów, którzy cieszą się nieposzlakowaną opinią wśród klientów. Powinien to być lekarz od włosów, który ma bogatą wiedzę, umiejętności oraz odpowiednio wyposażony gabinet. Dzięki temu będzie mógł stawiać dobrą diagnozę i zlecać kuracje, które przyniosą pożądane efekty. Wizyta w takim gabinecie to czysta przyjemność, zwłaszcza że mamy szansę pozbyć się wszystkich dokuczliwych przypadłości. Nie bez znaczenia powinna być dla nas również cena. Profesjonalni trycholodzy mają przystępne ceny za wysoką jakość usług. Jednak naszą czujność powinny wzbudzić zarówno zbyt niskie, jak i zbyt wysokie ceny. W pierwszym przypadku może to oznaczać gabinet o bardzo niskiej jakości usług, drugi gabinet może zawyżać ceny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *