Badanie krwi to jedno z najważniejszych badań oceny stanu naszego zdrowia. Pozwala na szybkie wychwycenie problemu, który im szybciej będzie wykryty, tym większe szanse na to, że uda się go pokonać. Badanie krwi powinno być wykonywane profilaktycznie co najmniej kilka razy w roku, by na bieżąco monitorować stan naszego organizmu.

W jakim celu badać krew?

Z naszej krwi wykonywane są testy diagnostyczne i laboratoryjne. Krew jest podstawowym środkiem transportu w ludzkim organizmie, dlatego z łatwością można z niej oznaczyć poziom białek, elektrolitów, hormonów, enzymów i wielu innych substancji. Badania krwi skupiają się na właściwości krwi (czyli objętości osocza, obecność i liczbę białych oraz czerwonych krwinek czy czasu krzepnięcia). Skład i ilość poszczególnych składników we krwi bezpośrednio świadczą o ogólnym stanie zdrowia człowieka.

Czy warto wykonywać morfologię krwi?

Morfologia to podstawowe badanie krwi, w którym oznacza się liczebność poszczególnych komórek. Odchyły w składzie krwi mogą świadczyć o wielu zaburzeniach metabolicznych, jak i infekcyjnych czy stanach zapalnych, które toczą się w organizmie. Analiza poszczególnych składników może pokazać konkretne zaburzenia, np. podwyższona populacja leukocytów (białych krwinek) pozwala na ocenę rodzaju zapalenia w organizmie osoby badanej. Podwyższona populacja krwinek czerwonych może wykazać krwawienie utajone, zaś zmniejszona może wskazywać na anemię.

Większość chorób nie daje od razu fizycznych objawów, lecz można je wykryć wcześnie, badając regularnie skład naszej krwi.

Interpretacja morfologii online

Samo zbadanie krwi jednak nie jest wystarczające, ponieważ aby je zrozumieć, potrzebna jest nam fachowa wiedza. W internecie jest dostępne mnóstwo poradników, jak samemu interpretować wyniki, jednak nie zalecamy używania tych sposobów. By dobrze odczytać wyniki, należy wiedzieć, jak je ze sobą zestawiać.

Gdy pacjent nie ma czasu, aby udać się z wynikami do gabinetu lekarza, zalecamy, by skorzystać z konsultacji z interpretacją wyników online. Telemedyk.online prowadzi konsultacje online z interpretacją wyników online.

Konsultacja z interpretacją wyników morfologii krwi odbywa się zdalnie, zazwyczaj po około godzinie od rejestracji na stronie telemedyk.online, po której, w razie potrzeby, wypisywana jest e-recepta, którą można zrealizować w dowolnej aptece w Polsce.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *