Być może większość z nas słyszała o tym, że istnieje coś takiego jak CBD. Działa ono leczniczo i co więcej jest ono w stanie wpłynąć bardzo pozytywnie na ludzki organizm. Tak naprawdę działanie jest niezwykle szerokie, a co za tym idzie może je stosować zdecydowana większość z nas. Jednym z ważniejszych aspektów w regularnym stosowaniu jest dawkowanie cbd. W rzeczywistości na dzień dzisiejszy nie ma jednoznacznej odpowiedzi w jakich dawkach najlepiej jest je przyjmować. Jedno jest pewne – zawsze muszą być to dawki bezpieczne.

Na początek małe dawki

Przy omawianiu odpowiednich dawek trzeba wiedzieć o tym, że każdy organizm nawet na identyczną dawkę reaguje inaczej. Pamiętajmy, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalna dawka dla każdego z nas. W przypadku, gdy dopiero zaczynamy stosować CBD to zdecydowanie lepiej jest zacząć od małych dawek i stopniowo można je zwiększać, jeśli nasz organizm będzie w pełni tolerował te środki. Powinniśmy tak postępować niezależnie od tego co mówią inni. Na samym początku najważniejsze jest to, aby sprawdzić reakcję naszego organizmu. W przeciwnym wypadku możemy narazić siebie na niebezpieczeństwo, ponieważ tak naprawdę nie wiemy jak zareaguje nasz organizm na cbd. Oleje konopne zawsze w małych dawkach najlepiej jest stosować przez pierwszych kilka dni, a dopiero później w razie pozytywnej reakcji taką dawkę można zwiększać.

Bezpiecznie, czyli jak?

Odpowiedzmy sobie teraz na pytanie czym w rzeczywistości jest bezpieczne dawkowanie cbd? Chodzi w tym przede wszystkim o to, aby ograniczyć do minimum ryzyko wystąpienia niektórych efektów ubocznych wynikających z przedawkowania olei konopnych. Jeśli będziemy spożywać ich zbyt dużo to wzrasta szansa na to, że wystąpią takie objawy jak: senność, biegunka, poirytowanie, suchość w ustach czy nudności. W żadnym wypadku nie należy przekraczać dawek zalecanych przez producenta lub lekarza, ponieważ mogą wystąpić właśnie takie objawy. Zdecydowanie lepiej być cierpliwym i zacząć od mniejszych dawek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *